deepin 15 RC Duyuruldu

Beta sürümü 16 Aralık 2015‘te duyurulan yalnızca İngilizce ve basitleştirilmiş geleneksel Çince versiyonları sunulan, Ubuntu tabanlı Çin kökenli dağıtım deepin’in son derece özel ve sezgisel HTML 5 tabanlı deepin masaüstü ortamını içeren 15. sürümünün sürüm adayı, Deepin geliştirme ekibi tarafından duyuruldu. Yaklaşan 15. sürümün sürüm adayını duyurmaktan mutlu olduğunu ifade eden ekip, yepyeni bir sistem mimarisi ile kullanıma sunulan sürümün sistem performansı ve  kaynak kullanımının önemli ölçüde iyileştirildiğini belirtti. Kullanıcıya kolay, temiz, güvenli ve kararlı bir deneyim yaşatmayı amaçladıklarını belirten ekip, 4.2 Linux çekirdeği üzerine yapılandırılan sisytemde Bash’in varsayılan kabuğunun Zsh olduğunu, temel derleyici olarak da GCC 5.3.1 kullanıldığını ifade ediyor. Ubuntu tabanlı sistemden, Debian Sid tabanlı sisteme geçildiği belirtilirken; kolay, güzel ve iyi bir içeriğe sahip sistem anlayışının devam ettiği vurgulandı. deepin 15 RC hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

deepin 15 RC edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

, , , , , ,

deepin 15 RC Duyuruldu için 0 yorum

  1. Haluk 26 Aralık 2015 at 10:13 #

    Siteniz, türkçe linux kullananlar için çok büyük bir kaynak. Bu nedenle size teşekkür ederim. Size bir sorum olacak. Deepin masaüstü debiana kurulabilir mi, türkçe ile uyumlu mu? Teşekkürler.

  2. filozof 26 Aralık 2015 at 11:13 #

    Hayır Haluk, Deepin masaüstü Debian’a kurulamaz. Çünkü; AfterStep, Awesome, Blackbox, Cinnamon, Fluxbox, flwm, FVWM, GNOME, i3, IceWM, ion, JWM, KDE, LXDE, MATE, Openbox, pekwm, Ratpoison, Razor-qt, WMaker, XBMC, Xfce masaüstü ortamları gibi çok geniş bir seçeneği kullanıcılarına sunan Debian depolarında Deepin yoktur. Selamlar.

  3. Haluk 27 Aralık 2015 at 19:16 #

    Cevabınız için teşekkürler. En güncel ve en yararlı türkçe linux haberleriniz için de ayrıca bir kez daha teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

Translate »