Linux Mint'e Bağışta Bulunun

Neden bağışta bulunayım? Linux Mint ücretsizdir ve doğrudan herhangi bir geliri yoktur. onun Microsoft, Apple, Red Hat, Novell ve Canonical gibi büyük şirketler tarafından desteklenen projeler ile rekabet etme tutkusu; topluluktaki kullanıcılar tarafından reklâm, sponsorluk, bağış yoluyla finansal olarak desteklenir.

Para nasıl kullanılır? Dağıtımın ihtiyaçlarının finansmanı için, hosting ödemeleri için, diğer web sitelerinde reklam için, ekipman satın alma ve insanların çalışmalarını finanse etmek için kullanılır.

Ne kadar vermeliyim? Tek bir dolar ile yüzlerce dolar arasında değişen miktarlarda bağışlar alınabiliyor. İnsanlar için önemli olan şey, bir şey vermektir; ekip için önemli olan şey ise, proje üzerinde bu ay çalışabilecek ve başarı sağlayacak geliri elde etmektir.

Linux Mint’in parasal kaynak sağlama ile ilgili uzun vadeli planı nedir? Linux Mint, ticari faaliyetlere gerek kalmadan, dağıtımını kendisi geliştirerek; sponsor, reklam ve tamamen bağış yoluyla kendisini finanse edebileceğine inanmaktadır. Amaç Linux Mint’in arkasında bir kadro oluşturmaktır; kadro proje üzerinde, taahhüt altına alınmış, hobi değil, ücretli, daimi iş üzerine kurulacaktır. Linux Mint’e bağışta bulunmak için tıklayınız.

No comments yet.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.