Ubuntu 17.10’un varsayılan masaüstü ortamı: GNOME

Ubuntu 17.10 için varsayılan masaüstü ortamı olarak Unity değil, GNOME esas alınıyor. Ekim 2017’da kullanıcıyla buluşması beklenen ve kod adının “Artful Aardvark” olarak belirlendiği belirtilen Ubuntu 17.10’da varsayılan masaüstü ortamı olarak Unity değil, GNOME kullanılacak. Unity masaüstü ortamı depolarda bulunacak, ancak varsayılan olarak sunulmayacak. 2011’den bu yana Unity masaüstü ortamı kullanılmayan ilk sürüm olacak olan Ubuntu 17.10’da, Eylül ayında piyasaya sürülecek olan GNOME 3.26’nın kullanılması olası görülüyor. Şu an için geçerli GNOME sürümü ise 3.24.2. Kullanıcılar, GNOME Shell tabanlı Ubuntu 17.10 masaüstü ortamının nasıl göründüğünü merak ediyorlar.

Varsayılan masaüstü ortamı olarak GNOME’u görmek isteyen kullanıcılar, varsayılan masaüstü ortamı açıklamasıyla birlikte, günlük Ubuntu 17.10 kalıplarına buradan ulaşabilirler.

, , , ,

Ubuntu 17.10’un varsayılan masaüstü ortamı: GNOME için bir yorum

  1. Muha Aliss 8 Haziran 2017 at 05:27 #

    Şahsen geri dönülmüş olması daha iyi oldu, kaç sürüm geçti Unity’de elle tutulur bir değişiklik olmadı ama korkum şu ki yaşananların tümü Microsoft anlaşmaları sonrası yaşandı bu anlaşmalar projeye zarar verir mi acaba? bkz.Ubuntu Phone
    Emin değilim korkutum açıkçası bir işler dönüyor diye, inşaallah ilerleyen zamanlarda proje zarar görmez.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.