Archive | Ağustos, 2007

Gigabyte GA-MA790-DQ6 Anakart

Gigabyte’in GA-MA790-DQ6 anakartının ilk dile getirilmesi gereken özelliği, kuşkusuz, AMD’nin az zaman sonra çıkacağı umulan soket AM2+ formunda olan yeni nesil Phenom işlemcilere destek veriyor olması ve halen satılmakta olan soket AM2 tipi işlemcilerle de tam uyumlu çalışabiliyor oluşu. Gigabyte’in DQ6 serisi anakartlarında altını çizdiği 6-Quad özelliği bu anakart üzerinde var.

Continue Reading →

Gigabyte, daha önce piyasaya sürdüğü bazı iddialı modellerinde öne çıkardığı temel teknolojileri yine uyguluyor. Gigabyte’ın 6-Quad özelliği bu anakart üzerinde de bulunuyor.

0

SanDisk Cruzer USB Bellek

SanDisk yine şık ve işlevsel bir ürünle piyasada: SanDisk Cruzer. Siyah ve parlak bir görünüme sahip olan Cruzer, sürgülü USB girişiyle de farklı. Ürünün USB girişi sürgülü olduğu için ayrıca bir kapak ihtiyacı duyulmuyor. Cruzer’in 4 ve 8 GB’lık kapasite seçenekleri bulunuyor. 25MB/sn okuma ve 18MB/sn yazma hızına sahip olan ürün U3 teknolojisine sahip.

Continue Reading →

U3 teknolojisi çesitli uygulamaları bilgisayar sistemine yüklemeden doğrudan bu bellekler üzerinden çalıştırılabilmesi anlamına geliyor.

0

Sony iMac'e Rakip mi Oluyor?

iMac’lerin bilgisayar piyasasında ayrı bir yeri vardır. Özellikle son derece şık tasarımları ve görünüşleriyle beğeni kazanmışlardır. Bilgisayar dünyasında zarif ve şık ürünleriyle tanınan Sony, yeni ürünü VAIO LT ile iMac’in bu özelliklerine rakip olacakmış gibi gözüküyor. VaioLT’nin göze çarpan ilk özelliği 22’’ cam panelli monitörü.

Continue Reading →

Monitörün üzerinde 1.3MP dahili  webcam bulunuyor. Bir diğer dikkat çekici yönü de HDTV olarak kullanılabiliyor olması.

0

Logitech'ten G51 Surround Ses Sistemi

Kısa zaman içinde öncelikle ABD’de satışına başlanacak olan G51 surround ses sistemi Logitech’in değişik seçenekleri birleştirdiği bir ürünü. Ürün Matrix modda, iki kanaldan gelen herhangi bir stereo sesi 5.1 surround sese dönüştürebilme becerisine sahip. 155 watt RMS güce sahip güçlü sistemle ses, çevresel bir özellik kazanıyor ve sizi kuşatıyor.

Continue Reading →

Ürünü müzik dinlerken veya oyun oynarken farklı kiplerde kullanma şansına sahipsiniz.

0

Gigabyte'ın Yeni Anakartı: GA-G31MX-S2

Gigabyte, yeni anakartında Intel’in Bearlake kod adlı yeni nesil 3 serisi yonga seti ailesinden G31 yonga setini kullanmış. GA-G31MX-S2 adıyla pazara sürülen anakart MicroATX formunda hazırlanmış. Intel’in şu an varolan Core 2 işlemcileri ve 1333MHz FSB’ye sahip işlemcileri destekleyen ürün, bu yılın sonunda çıkacağı duyurulan pazara sunulması beklenen 45nm teknolojisine sahip işlemcilere de destek veriyor.

Continue Reading →

 

0

Asus EN8800GTX

Sapphire’in Toxic modelinde kullanılan Thermaltake’in Tide Water isimli ekran kartı soğutucusu  kendisini kanıtlamış olmalı ki ekran kartı üreten büyük firmalar tercihlerini bu soğutucudan yana koymaya başladılar. Asus’un yeni ekran kartı EN8800GTX’te de bu soğutucu kullanılmış.

Continue Reading →

Karta, AquaTank adı verilmiş. GeForce 8800GTX temeline göre üretilmiş olan kartın hızı, Asus’un bildirdiği veriler baz alınırsa benzerlerinden %11 daha fazla.

0

Ubuntu – İnsanlık İçin Linux!

Nisan 2007’de yayınlanan Ubuntu 7.04 Feisty Fawn, yukarıdaki başlıkta ifade edilen ve Linux çekirdeği etrafında inşa edilmiş tamamen açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Ubuntu topluluğu, Ubuntu Felsefesi ‘nde yer alan ülküler çerçevesinde bir araya gelmiş bir topluluk. Bu ülküleri şu biçimde sıralamak olanaklı: “yazılım ücretsiz olmalı, yazılım araçları insanlar tarafından yerel dillerinde ve bedensel engellerine karşın kullanılabilmeli, ve insanlar yazılımlarını istedikleri şekilde kişiselleştirebilmeli ve değiştirebilmeli.”

0