Beej’in Ağ Programlama Kılavuzu

Hey! Soket programlama ile başınız belada mı? Bütün bu ayrıntılar man sayfalarından çekip çıkarmak için çok mu zor? En temel internet programlama tekniklerini öğrenmek istiyorsunuz ama tonlarca struct ve bunları bind() işlevini çağırmadan connect() vs. vs.ye parametre olarak nasıl geçeceğiniz konusunda binlerce ayrıntıyı öğrenmeye vaktiniz yok mu? Hımm, bakın burada ne var? Bütün bu sinir bozucu ayrıntılarla ben zamanında boğuştum ve herkesle deneyimlerimi paylaşmak için can atıyorum! Doğru yere geldiniz. Bu belge ortalama bir C programcısına tüm bu ağ meseleleri ile ilgili temel kavramları ve pratik uygulamaları verecek düzeydedir. Bu belge bir öğretici olarak tasarlanmıştır ve tam teşekküllü bir başvuru kılavuzu değildir. Soket programlama konusuna ciddi ciddi merak salan bireyler tarafından adım adım okunursa işe yarayacaktır. Bu belge kesinlikle eksiksiz bir soket programlama kılavuzu değildir. Eğer şu man sayfalarının sizin için biraz daha anlamlı hale gelmesini sağlarsa bu belge amacına ulaşmış demektir..

Kitabına böyle başlıyor, Brian “Beej” Hall. Kısaca kitabının ne bir işe yarayacağına ve kimler için yararlı olacağına değiniyor. Umarım beğenirsiniz. Beej’in Ağ Programlama Kılavuzu adlı e-kitabı edinmek için tıklayınız.

, , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x