DansGuardian Kurulumu

Dansguardian Linux , FreeBSD ,OpenBSD , NetBSD , Mac OS X ve Solaris üzerinde çalışan web içerik filtreleme (http trafiğini filtreleme ) yazılımıdır. Domain , kullanıcı ve ip bazlı filtreleme yeteneklerine sahip bir yazılım olan Dansguardian’ın ana sayfasını inceleyebilirsiniz. Dansguardian Nasıl Çalışır? Dansguardian istemci internet tarayıcısı ile Proxy arasında bulunur ve aradaki trafik üzerinde gerekli işlemleri yapar. İstemci tarayıcısından çıkan web istekleri Dansguardian’a ulaşır ve Dansguardian filtreleme işlemlerini yaptıktan sonra isteği Proxy’ye gönderir. İstemciden web sunucusuna giden istek de Dansguardian’a gelir. Gerekli filtreleme işlemelerinden sonra paket Proxy’ye oradan da web sunucusuna iletilir.

Web sunucusu paketi işleyip gerekli cevabı Proxy’ye gönderir ve oradan da tekrar Dansguardian’a iletilir. Gerekli filtreleme işlemlerinden geçirildikten sonra paket istemciye geri döner. Dansguardian basit olarak bu şekilde çalışmaktadır. DansGuardian Kurulumu adlı e-kitabı edinmek için tıklayınız.

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x