Linux System Administration

Linux System Administration; GNU/Linux sistem ve sunucuları yönetmek için gerekli olacak tüm pratik bilgileri sunuyor. Kitap SOHO hub, yerel ağ sunucularından yük dengeleyici kümelemelere ve sanal sunuculara kadar büyük yelpazedeki sistemleri yapılandırmaya yardımcı oluyor. Bunun yanında, aşamalar içinde öğrenilecek teknik ve keşfedilecek yeni yazılımlar yapılacak işi daha da kolaylaştıracaktır. Linux System Administration; GNU/Linux sunucu kurulumu ve yapılandırması, BIND ile DNS sunucu kurulumu, yapılandırması ve yönetimi, internet sunucusu ile site yönetimi, e posta ve dosya transferi ve daha fazlası, Küçük-orta ölçekli şirketler için kimlik denetimli e-posta sunucusu kurulumu, Apache, PHP ve MySQL ile tam bir web sunucusu kurulumu ve yapılandırılması, GNU/Linux sanal sunucu üzerinde sistemleri birleştirip Apache web sunucu kümelemelerinin oluşturulması, Dağıtık dosya sistemlerinden, DHCP, yazıcı ve ağ geçidi servislerine kadar farklı yerel ağ servislerinin kurulumu, kullanıcı yönetimi vb. işlemler ve daha fazlası, Xen veya VMWare ile tek donanım üzerinde, aygıt, bellek ve işlemci gücünü ayarlayabileceğiniz birden çok çekirdek çalıştırılması, isteğe göre betikler oluşturup bunların çalıştırılması, rsync, tar, cdrecord, Âmânda ve MySQL yazılımları ile dosyaların yedeklenip geri yüklenmesi gibi konulara açılımlar sağlıyor.

Kitap, orjinal İngilizce bir kaynak. Nedir, bilgi ve pratik dolu güzel bir eser. Tom Adelstein ve Bill Lubanovic tarafından yazılan Linux System Administration adlı kitabın e-kitabını edinmek için tıklayınız.

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x