Baz İstasyonu Maliyetlerini Azaltan GE Durathon Bataryalar

Turkcell ile yaptığı işbirliği doğrultusunda enerji nakil hattı bağlantısı olmayan baz istasyonlarında kullanılan Durathon bataryaları ile kesintisiz iletişime destek veren General Electric, böylelikle, çevre dostu sodyum teknolojisi ile üretilen bataryalar sayesinde, Turkcell’in enerji nakil hattı bağlantısı olmayan baz istasyonlarında yıllık yüzde 30 yakıt tasarrufu ve enerji verimliliği sağlanmasına imkan veriyor. Hem yakıt tasarrufu hem de karbon salınımının azaltılmasını sağlayan depolanabilir enerji teknolojisi ürünü Durathon bataryalar, General Electric’in ecomagination taahhüdünün bir parçası. Bu vesileyle, çalışma sıcaklığı aralığı çok geniş olduğu için, aküyü soğutmaya yönelik maddi külfet ortadan kalkıyor. Uzun ömürlü olan GE Durathon bataryalar, işletmeye değiştirme, onarım ve nakliye masrafı çıkarmıyor. Üstelik ısınma, patlama, akıntı gibi riskleri ortadan kaldırıyor ve eksi 40’dan artı 65 dereceye kadar her türlü zorlu hava ortamında 7/24 kesintiye uğramadan çalışma olanağı sağlıyor.

Türkiye’de enerji verimliliğine önemli bir değer katmış olmaktan mutlu olduklarını söyleyen General Electric Enerji Genel Müdürü Mete Maltepe; Durathon’un yılda yüzde 30 yakıt tasarrufu ve enerji verimliliği sağladığını ifade ediyor. Dünya pazarına 2012 yılında çıkan GE Durathon, o zamandan bu yana 50MWh’in üzerinde telekomünikasyon ve şebeke uygulamasına imza atmış bulunuyor.

, , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x