Fatih Projesi'nde Yeni Akıllı Tahta Alımı İçin En Uygun Teklif Vestel'den

Kasım ayının ikinci haftasında, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yürüttüğü Fatih Projesi kapsamında yapılan dokuzuncu sınıf öğrenci ve öğretmenlerine dağıtılmak üzere 675.000 adet tablet bilgisayar, 550.000 adet kılıf ve 125.000 adet klavye alımını içeren tablet bilgisayar alımı ihalesini 409 milyon TL teklif veren Telpa Telekomünikasyon’un aldığını duyurmuştuk. Ancak kapsamı çok geniş olan ve yalnızca tablet alımlarıyla sınırlı olmayan proje kapsamında akıllı tahta, yazıcı ve diğer teknolojik ürünlere ilişkin olarak yapılan ihaleler sürdürülüyor. Bu vesile ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, akıllı tahta ve yazıcı için bir ihale düzenledi. En uygun teklifi, toplamda 347.367 adet akıllı tahta alımı için 999 milyon TL ile Vestel Elektronik verdi.

Diğer yandan 13.645 adet a3 yazıcı için en düşük teklif ise, 96 milyon TL ile OYAK Teknoloji A.Ş tarafından verildi. Komisyon değerlendirmesini yapacak ve ihaleler muhtemelen en düşük teklif veren firmalara verilecek.

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x