OnePlus, OnePlus 10 Pro için ilk OxygenOS 13 yapısıyla Android 13 beta sürümünü resmen başlattı

OnePlus, OnePlus 10 Pro için ilk OxygenOS 13 yapısıyla Android 13 beta sürümünü resmen başlattı. OnePlus’ın yeni tasarım dilini Android 13’ün üzerinde hayata geçirmesi anlamına gelen bu yeni girişim, şu an için yalnızca OnePlus 10 Pro için mevcuttur ve yalnızca Kuzey Amerika ve Hindistan’da kullanılabilir durumdadır. Diğer cihazların önümüzdeki haftalarda ve aylarda aynı süreci takip etmesi bekleniyor. Girişimin diğer bölgelerde ve Avrupa’da bir betanın “yakın gelecekte” izlenebileceği söyleniyor. Konu OnePlus forumlarında ele alınıyor ve nasıl edinileceği ve yükleneceği konusu da işleniyor. Bu arada, OnePlus ortaya çıkan değişiklikleri kullanıcılara aktarıyor. Quantum Animation Engine 4.0’a yükseltmesiyle gelen yeni sürüm, armaşık hareketleri tanıyan ve optimize edilmiş etkileşimler sağlayan yeni bir davranış tanıma özelliği içeriyor. Daha iyi okunabilirlik için yazı tipleri optimize edilirken, ana ekrana büyük klasörler eklenmiş bulunuyor. Artık tek bir dokunuşla büyütülmüş bir klasördeki bir uygulamayı açmak ve bir kaydırma hareketiyle klasördeki sayfaları çevirebilmek mümkün. Hızlı ayarlar deneyimi optimize edilirken, sorunsuz ara bağlantı özelliğiyle gelen sürüm, daha sorunsuz bir deneyim sunmak için kulaklık bağlantısını da optimize etmiş.

Always-On Display animasyonlarını sunmak için Bitmoji optimize edilirken, daha fazla çizim aracı ve mevcut çizgi rengi ile tuval, her zaman açık ekranı optimize ediyor. Gelişmiş uzamsal ses alanı algısı ve daha doğru ses kaynağı ile Dolby Sound efektlerinin optimize edildiği söyleniyor, ancak yüklemek için kullanıcıların OxygenOS 12 vA.15’te olması gerektiği belirtiliyor.

, , , , , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x