6 Mayıs 2015 DRM ile Uluslararası Mücadele Günü

6 Mayıs 2015, DRM ile Uluslararası Mücadele Günüdür. O gün, DRM’in bilgisayar kullanıcıları için gerçekleştirdiği haksız kısıtlamalara ve gözetime karşı ses vermek için pek çok ülkede, toplantılar yapılacak. Şu anda en az sekiz ülkede planlanmış etkinlikler var. Burada şu an için planlanmış etkinliklerin tam listesini görebilirsiniz. Bu liste güncellenmeye devam edecektir. Eğer listede bölgenize yakın bir etkinlik görmüyorsanız, listeyi 6 Mayıs’a kadar tekrar kontrol edebilirsiniz. “DRM’den nefret et ve 6 Mayıs’ta bunu bütün dünyaya söyle” şiarıyla başlayacak etkinliklerin içeriğinde GNU Mailman 3.0’ın yayınlanmasından, GCC 5 ve GNU Toolchain güncellemesine, GNU telif katkılarına kadar pek çok konu var. Etkinlikler “FSF ile harekete geç” şiarıyla sona erecek.

6 Mayıs 2015 DRM ile Uluslararası Mücadele Günü hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için fsf.org’un sayfasını inceleyebilirsiniz.

, , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x