DebConf22 sona erdi

Bugün, 24 Temmuz 2022 Pazar günü, yıllık Debian geliştiricileri ve katkıda bulunanlar konferansı sona erdi. 38 farklı ülkeden 210’dan fazla katılımcıyı birleştirilmiş 91 etkinlik konuşması, tartışma oturumları, Birds of a Feather (BoF) toplantıları, atölye çalışmaları ve etkinlikleriyle ağırlayan DebConf22‘nin önemli bir başarı hikayesi olduğu belirtiliyor. Konferans öncesinde, 10 Temmuz – 16 Temmuz tarihleri ​​arasında Debian’ı geliştirmeye yönelik yüz yüze işbirliği için bireysel çalışma ve ekip koşuşturmalarına odaklanan yıllık DebCamp düzenlendi. Program, tüm konferans boyunca katılımcılar tarafından tanıtılan planlı ve geçici etkinliklerle her gün güncellenirken, geçtiğimiz yıllarda COVID pandemisi nedeniyle düzenlenemeyen çeşitli etkinlikler konferansın programına geri döndü. Katılamayanlar için, konuşmaların ve oturumların çoğu, Debian toplantıları arşiv web sitesinde sunulan videolar ile canlı akışlar için kaydedildi. Neredeyse tüm oturumlar, IRC mesajlaşma uygulamaları veya çevrimiçi ortak metin belgeleri aracılığıyla uzaktan katılımı kolaylaştırdı.

DebConf22’nin sona erdiğini bildiren duyuruyu burada bulabilirsiniz. Gelecek yıl, DebConf23’ün, 10 Eylül – 16 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında Hindistan, Kochi’de yapılacağı bildiriliyor. Bu arada, başta platin sponsorlar: Lenovo, Infomaniak, ITP Prizren ve Google olmak üzere, DebConf22’yi desteklemek için sayısız sponsora teşekkür edildiği bildiriliyor.

, , , , , , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x