Fedora 12

Fedora 12; GNOME 3.0’ın bir ön sürümü olan GNOME Shell, KDE 4.3 ve Xfce masaüstü ortamlarını kullanıyor. X. Org sunucu 1.7’ye güncellenmiş olan sistemin performansı optimize edilmiş bulunuyor. RPM; sıkıştırma için gzip’ten daha elverişli XZ kullanıldığı için daha küçük ve daha hızlı güncellemeler mümkün hale gelmiş durumda. Orjinal olarak Red Hat’tan Dan Williams tarafından geliştirilen NetworkManager, sistem ve mobil geniş bant bağlantılarını kolaylıkla gerçekleştiriyor. Birkaç yıldır, Theora, açık ve özgür bir format; ipotekli değil. Fedora 12; çok yüksek, kaliteli H.264 ile yeni Theora 1.1’i içermektedir. Fedora 12, AMD Radeon HD 2400 ve daha sonra grafik kartları için deneysel 3D desteği sunuyor. Fedora 11’de geliştirilen daha iyi bir web kamerası desteği özelliği, Fedora 12’de “daha ucuz bir web kamerasıyla daha iyi video kalitesi beklenebilir”e kadar varmış bulunuyor.

libv4l kütüphanesi geliştiricisi Hans de Goede konuyu burada anlatıyor. Empathy, varsayılan olarak Pidgin’in yerini alıyor. Fedora 12 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu ve sürüm notlarını okuyabilirsiniz.

Fedora 12’yi edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x