Fedora topluluğu ve COVID-19 krizi

Fedora 32 Beta’nın duyurulma vakti geldi. Ancak topluluk, dünya ölçeğinde gitgide büyüyerek devam eden COVID-19 krizi nedeniyle, bazı konuları dikkate alma gereği duyuyor. Fedora Proje Lideri Matthew Miller‘in gündeme aldığı ayrıntılar şunlar: Fedora 32 Beta’nın zamanında yayınlanması konusunda gösterdiği titizlik için Fedora topluluğunu tebrik ettiklerini söyleyen Miller; ancak şu an için küresel COVID-19 salgını hakkında düşünmek durumunda olduklarını ifade etti. Çoğu topluluk üyesinin, şu an için bu salgından etkilenmemiş olabileceğini belirten Miller; ancak etkiler dünya çapında yoğunlaştıkça final sürüm için durumun değişebileceği uyarısında bulundu. Fedora’nın bir topluluk olduğunu hatırlatan Miller; şu anda en önemli konunun topluluk üyelerinin sağlığı ve güvenliği olduğunu söyledi. Miller; bu nedenle, topluluk üyelerinin çalışmalarını evlerinde sürdürmelerinin önemli olduğunu söyledi.

Bunun, projelere katkıda bulunmak için daha fazla zaman anlamına geleceğini de belirten Miller; istedikleri seviyede katkıda bulunamadığını düşünenlerin bu yüzden kendisini kötü hissetmemesi gerektiğini söyledi. Yapılanların her zaman takdir edildiğini belirten Miller; topluluk için üyelerinin sağlığının -hem fiziksel hem de zihinsel- bir sürüm göndermekten daha önemli olduğunu ifade etti. Beklenmedik durum planları üzerinde çalıştıklarını açıklayan Miller; Fedora 32’nin duyurulmasını geciktirme seçeneğinin gündemdeki yerini koruduğunu, küresel durum değiştikçe bunu yeniden değerlendirmeye devam edeceklerini söyledi. Bilindiği gibi, Fedora Konseyi Mayıs ayı sonuna kadar etkinliklere sponsor olmaktan da kaçınmaya karar vermiş bulunuyor. Matthew Miller’in fedoramagazine.org üzerinde yayımlanan “Fedora community and the COVID-19 crisis” başlıklı yazısını inceleyebilirsiniz.

Fedora Proje Lideri Matthew Miller

 

, , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x