Libra Gtk Tema Nasıl Yüklenir?

Libra, flattastic temadan türetilmiş en iyi temalardan biridir. Bu tema, hafif mavi renk kombinasyonu ile renkli menü düğmelerine sahiptir. Modern ve temiz bir görünüm sunan tema, pek çok popüler masaüstü ortamıyla test edilmiş ve Unity, Gnome Shell, Cinnamon, Mate ve Gnome Classic gibi birçoğu tarafından desteklendiği anlaşılmıştır. GTK2/3 masaüstü ortamlarıyla uyumlu olacak şekilde tasarlanan temada Rave-X renkleri ve Ursa simgeleri kullanılmıştır. Temayı değiştirmek için Unity Tweak Tool, Gnome-tweak-tool ya da Ubuntu-Tweak kullanılabilir. Ubuntu 15.04 Vivid Vervet, Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn, Ubuntu 14.04 Trusty Tahr, Linux Mint 17.1 Rebecca, Linux Mint 17 Qiana üzerine Libra Gtk temayı yüklemek için öncelikle ilgili PPA depoyu sisteminize eklemeli, sonra ükleme komutlarını vermelidir. O halde kuruluma geçebiliriz.

 

Ctrl+Alt+T tuş kombinasyonuyla terminali açalım ve sırasıyla aşağıdaki komutları çalıştıralim:

sudo add-apt-repository ppa:noobslab/themes

sudo apt-get update

sudo apt-get install libra-theme

Bu kadar.

Ancak, temayı kurduğunuzda “Bu tema istenildiği gibi görünmeyebilir, çünkü gerekli GTK+ tema aygıtı ‘adwaita’ yüklü değil” biçiminde bir uyarı alırsanız; ubuntuupdates.org‘dan ilgili paketin .deb dosyasını indirip kurabilirsiniz.

, , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x