Mozilla Thunderbird 38 Beta Nasıl Yüklenir?

Açık kaynak kodlu ve son derece gelişmiş özelliklere sahip güvenli bir e-posta istemcisi olan Mozilla Thunderbird, sık sık güncelleniyor. En son, 31.6.0 sürümüne güncellendi. Türkçe dahil 49 dili destekleyen Mozilla Thunderbird, Mozilla ailesinin diğer popüler üyesi Firefox gibi pek çok eklenti kullanma ve e-postaları farklı sekmelerde açma özelliklerine sahip. Bir e-postaya çift tıklandığında, iletinin yeni bir sekmede açılmasına imkan sağlayan yazılım, arşivleme ve arama altyapısı da içeriyor. Thunderbird, bu altyapıya entegre edilmiş “Akıllı Klasörler” özelliğiyle farklı e-posta hesaplarında saklanan mesajlarda ve arşivlerde daha hızlı ve kapsamlı arama yapılmasına olanak sağlıyor. Gelişmiş özelliklerden birini de Gmail entegrasyonu oluşturuyor. Thunderbird çevrim içi güvenlik alanında başat olmaya devam ederken, sizi çevrim içi tertiplerden korumak için etkin olarak çalışıyor. Thunderbird, en karmaşık idari ihtiyaçlarınızı karşılarken aradığınızı bulmanızı da kolaylaştırıyor. Öte yandan beta versiyonları kullanıma sunulan Thunderbird’ün 38 Beta sürümü pek çok yenilik içeriyor. Thunderbird 38’i şimdiden yüklemeye ne dersiniz? Bu yazıda, test etmek üzere, Mozilla Thunderbird 38 Beta’nın Ubuntu, Linux Mint, Elementary OS, Pinguy OS, LXLE, Deepin, Linux Lite, Peppermint, Debian, Kwheezy, SparkyLinux, Fedora, CentOS, OpenSUSE, Mageia, OpenMandriva, Arch Linux, Manjaro ve diğer yaygın GNU/Linux sistemlere nasıl yüklendiğini ele alacağız. Thunderbird 38 beta’yı bir depodan edinmemiz söz konusu olmadığından, resmi sitesinden indirip ayıklamak durumunda olacağız.

O halde kuruluma geçebiliriz. Thunderbird 38 beta 32 bit Ubuntu, Debian CentOS, openSUSE, Mageia, OpenMandriva ve türevi sistemlere nasıl yüklenir?

wget https://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/thunderbird/releases/38.0b1/linux-i686/en-US/thunderbird-38.0b1.tar.bz2

tar -xjvf thunderbird-38.0b1.tar.bz2

sudo rm -rf /opt/thunderbird*

sudo mv thunderbird /opt/thunderbird.beta

sudo ln -sf /opt/thunderbird.beta/thunderbird /usr/bin/thunderbird

Thunderbird’ü başlatmak için terminale thunderbird yazın ve enterleyin.

Thunderbird 38 beta 64 bit Ubuntu, Debian CentOS, openSUSE, Mageia, OpenMandriva ve türevi sistemlere nasıl yüklenir?

wget https://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/thunderbird/releases/38.0b1/linux-x86_64/en-US/thunderbird-38.0b1.tar.bz2

tar -xjvf thunderbird-38.0b1.tar.bz2

sudo rm -rf /opt/thunderbird*

sudo mv thunderbird /opt/thunderbird.beta

sudo ln -sf /opt/thunderbird.beta/thunderbird /usr/bin/thunderbird

Thunderbird’ü başlatmak için terminale thunderbird yazın ve enterleyin.

Not: Unutmayın, Thunderbird 38 Beta sisteminizdeki Thunderbird sürümünün yerini alacaktır.

, , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x