Phototonic 1.5.1 Nasıl Yüklenir?

Bildiğiniz gibi, Phototonic, GNU/Linux sistemler için Qt ve C ++ ile oluşturulan ve GNU General Public License v3 altında kullanıma sunulan bir resim görüntüleyicisi ve düzenleyicisidir. En son sürümü yakın zamanda bazı değişiklikler ve düzeltmeler ile gelen 1.5.1’dir. Yeni sürüm hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için değişiklikler sayfasını inceleyebilirsiniz. Görüntü işleme eylemleri için izleyici modunda yeni bir araç çubuğu eklenen yazılıma ayrıca yer imleri ve renk dengesi özelliği kazandırılmış bulunuyor. Görüntü verileri artık artık bölümlerde gösteriliyor. Bunların dışında pek çok düzeltme gerçekleştirilmiş bulunuyor. Burada, Ubuntu 15.04 Vivid Vervet, Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn, Ubuntu 14.04 Trusty Tahr, Linux Mint 17.1 Rebecca, Linux Mint 17 Qiana, Pinguy OS 14.04, LXLE 14.04, Elementary OS 0.3 Freya, Deepin 2014, Linux Lite 2.0, Peppermint Five ve diğer Ubuntu türevlerine Phototonic 1.5.1 kurulumunu ele alacağız. Yapılması gereken ilk iş ilgili PPA deposunun eklenmesi, gerekli kodların verilmesidir.

GNU General Public License v3 altında kullanıma sunulan bir resim görüntüleyicisi ve düzenleyicisi Phototonic, aşağıdaki biçimde kuruluyor. Kurulumu kolay ve basit.

sudo add-apt-repository ppa:samrog131/ppa

sudo apt-get update

sudo apt-get install phototonic

Gerek duyarsanız, Phototonic’i kaldırmak için aşağıdaki kodu verebilirsiniz.

sudo apt-get remove phototonic

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x