qBittorrent 3.2.4 Nasıl Yüklenir?

qBittorrent; µTorrent adlı programa alternatif olarak üretilen libtorrent kütüphanesine dayalı, GNU/Linux, Mac OS X, Windows, OS/2, FreeBSD işletim sistemlerinde çalışabilen Bittorrent istemcisidir. qBittorrent’in mevcut en son sürümü 3.2.4, yeni özellikler ve hata düzeltmeleri ile birlikte gelmiştir. Bu sürümün, v3.2.x serisinin son sürümü olacağı belirtilirken, bundan böyle v3.3.x serisine odaklanılacağı ifade edildi. Bundan böyle favicon.ico indirmede başarısız olunduğunda favicon.png indirilebileceği söylenirken, bellek ayırma başarısız olduğunda meydana gelen kilitlenme probleminin düzeltildiği belirtildi. Yazım hataları da düzelen yazılımda, karanlık temalar için metin rengini optimize edildiği ifade edildi. qBittorrent 3.2.4 hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz. Bu yazıda, qBittorrent 3.2.4’ün Ubuntu 15.04 Vivid Vervet, Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn, Ubuntu 14.04 Trusty Tahr, Linux Mint 17.2 Rafaela, Linux Mint 17.1 Rebecca, Linux Mint 17 Qiana, Pinguy OS 14.04, Elementary OS 0.3 Freya, Deepin 2014, Peppermint Five, LXLE 14.04, Linux Lite 2 ve diğer Ubuntu türevlerine nasıl yüklendiğini ele alacağız.

qb_newbanner
Yükleme işlemi PPA depo üzerinden yapıldığı için, kolaydır. Yapmanız gereken tek şey ilgili PPA depoyu sisteminize eklemek ve yükleme komutlarını vermektir. O halde kuruluma geçebiliriz.

sudo add-apt-repository ppa:qbittorrent-team/qbittorrent-stable

sudo apt-get update

sudo apt-get install qbittorrent

Daha sonra gerek duyarsanız, qBittorrent’i kaldırmak için şu komutu kullanabilirsiniz:

sudo apt-get remove qbittorrent

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x