Ubuntu 15.04 ve Ubuntu 14.04'e Cinnamon 2.6 Nasıl Yüklenir?

Bilindiği gibi, gelişmiş yenilikçi özellikler sunan, buna karşın, geleneksel kullanıcı deneyimini de bir biçimde sürdüren Cinnamon masaüstü ortamının 2.6 sürümü, Clement Lefebvre tarafından duyuruldu. Kullanımı kolay, rahat bir masaüstü ortamı sağlayan Gnome 2 benzeri Cinnamon; GNU Genel Kamu Lisansı altında dağıtılıyor ve bu duyuru, kararlı sürümü bu ayın sonunda çıkarılması planlanan Cinnamon’un o zamana değin dondurulması anlamına geliyor. Cinnamon 2.6; systemd desteği ve çoklu monitör desteği ile birlikte geldi. Bilindiği üzere, Lefebvre, sürüm duyurusunda Linux Mint kullanıcılarının Cinnamon 2.6’yı yazılım kaynaklarında yapacakları küçük bir değişiklikle nasıl kullanabileceklerini anlatmıştı. Biz de burada, kısaca, Ubuntu 15.04 Vivid Vervet, Ubuntu 14.04 Trusty Tahr kullanıcılarının sistemlerine nasıl Cinnamon 2.6 yükleyebileceklerini ele alacağız. Yükleme için bir Nightly PPA depodan yararlanmak durumunda kalacağız, bu nedenle yükleme kolaydır. Yapmanız gereken tek şey ilgili PPA depoyu sisteminize eklemek ve yükleme komutlarını vermektir.

O halde kuruluma geçebiliriz. İlgili PPA depoyu eklemek ve yükleme komutlarını vermek için aşağıdaki sırayı takip edin:

sudo add-apt-repository ppa:gwendal-lebihan-dev/cinnamon-nightly

Yerel depoları güncelleyin ve Cinnamon paketini yükleyin:

sudo apt-get update

sudo apt-get install cinnamon

Daha sonra gerek duyarsanız, eklediğiniz PPA depoyu ve onun aracılığıyla Cinnamon’u kaldırmak için aşağıdaki komutları verebilirsiniz:

sudo apt-get install ppa-purge

sudo ppa-purge ppa:gwendal-lebihan-dev/cinnamon-nightly

, , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x