Ubuntu ve Linux Mint'e Tomahawk Nasıl Yüklenir?

Tomahawk kullanıcı arayüzü bakımından GNU/Linux için en güzel müzik çalardır denilebilir. Ayrıca, en zengin özelliklere sahip müzik uygulaması olduğunu da eklemek gerekir. GNU/Linux, Windows ve Mac OS üzerinde kullanılabilen oynatıcının kurulu olduğu her makineye ulaşmak ve istenilen her türlü müziği kolayca bulmak mümkündür. Artık web üzerinden müzik dinlemek de çok kolay, yapılması gereken, sadece dinlenilmesi istenen şarkının, albümün ya da çalma listesinin adının veya bağlantısının Tomahawk’ a girilmesidir. Tomahawk kullanılabilir en iyi kaynakları sunacaktır. Google, Twitter ve Jabber gibi ağlar üzerinden diğer makinelere ve arkadaşlara bağlanmak ve farklı çalma listelerine ve farklı bir çok müzik arşivine kolayca ulaşmak da mümkündür. Kullanıcı, kendine özgü çalma listeleri hazırlayabilir, bunları arkadaşlarıyla paylaşabilir. Ve daha fazlası…

Tomahawk müzik çaları, Ubuntu 14.04 Trusty Tahr ve Linux Mint 17 Qiana’ya yükleme işlemi bir PPA depo üzerinden yapılır. Yapmanız gereken tek şey ilgili PPA depoyu sisteminize eklemek ve yükleme komutlarını vermektir. O halde kuruluma geçebiliriz. Sırasıyla aşağıdaki kodları veriyoruz:

sudo add-apt-repository ppa:tomahawk/ppa

sudo apt-get update

sudo apt-get install tomahawk

Tomahawk’ı nasıl buldunuz? Rhythmbox, Banshee ve Clementine gibi diğer popüler müzik çalarlarla karşılaştırıldığında Tomahawk hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi buradan paylabilirsiniz.

, , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x