Uget 2.0 (İndirme Yöneticisi) Nasıl Yüklenir?

Bilindiği gibi, uGet, Mozilla Firefox ile iyi entegrasyona sahip, GNU/Linux üzerinde çalışan, açık kaynak kodlu, GTK tabanlı, hafif bir indirme yöneticisidir. Türkçe dahil 20’den fazla dil desteğine de sahip olan yazılım, sade bir arayüzle geliyor; ayrıca, çoklu indirme ve indirmeye kaldığı yerden devam etme özelliklerine de sahip. HTTP, HTTPS, FTP, BitTorrent* & Metalink* dosyalarına destek sunan Uget; FTP sunucularından şifreli olarak dosya indirebilmeye de olanak tanıyor. Gelişmiş indirme kategorileriyle gelen yazılım, indirmeler tamamlandıktan sonra bilgisayarın kapatılması için ayarlanabiliyor. Uget’in mevcut son sürümü çeşitli değişikliklerle gelen 2.0 sürümüdür. Bu yazıda, Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn, Ubuntu 14.04 Trusty Tahr, Ubuntu 12.04 Precise Pangolin, Linux Mint 17.2 Rafaela, Linux Mint 17.1 Rebecca, Linux Mint 17 Qiana, Linux Mint 13 Maya, Pinguy OS 14.04, Pinguy OS 12.04, LXLE 14.04, Elementary OS 0.3 Freya, Elementary OS 0.2 Luna, LXLE 14.04, Linux Lite 2, Deepin 2014, Peppermint 6, Peppermint 5 ve diğer Ubuntu türevi dağıtımlara Uget 2.0’ın nasıl yüklendiğini ele alacağız. Yükleme PPA depo üzerinden yapıldığı için kolaydır. Yapmanız gereken tek şey ilgili PPA depoyu sisteminize eklemek ve yükleme komutlarını vermektir.

uget-k

uget-logo

 

O halde kuruluma geçebiliriz. PPA depoyu sisteminize eklemek ve Uget 2.0’ı Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn, Ubuntu 14.04 Trusty Tahr ve diğer Ubuntu türevi sistemler üzerine yüklemek için aşağıdaki komutları vermelisiniz:

sudo add-apt-repository ppa:plushuang-tw/uget-stable

sudo apt-get update

sudo apt-get install uget

Gerek duyarsanız, daha sonra Uget’i kaldırmak için aşağıdaki kodu verebilirsiniz.

sudo apt-get remove uget

, , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x