IPFire 2.25 – Core Update 157 çıktı mı?

Kolay kurulum ve kullanım konusuna odaklanmış olan ve üst düzey güvenlik bakımından oldukça titiz bir GNU/Linux dağıtımı olan, güvenlik duvarları ve yönlendiriciler göz önünde bulundurularak tasarlanmış ve kolay uzaktan yönetim için web tabanlı bir arayüze sahip olan IPFire‘in çekirdek güncellemesi IPFire 2.25 – Core Update 157 sürümünün kullanıma sunulduğu, Michael Tremer tarafından duyuruldu. Michael Tremer’in gönderdiği sürüm duyurusunu burada bulabilirsiniz. Tremer burada, gelecek sürümü test etmenin zamanı geldiğini, dolayısıyla bunun bir test sürümü olduğunu vurguluyor. Ancak sürümün, şu ana kadar sahip olunan en büyük boyutta sürüm olduğunu belirten Tremer; Python 2’nin kullanımdan kaldırıldığını ifade ederken, “lütfen bağışlarınız için bize yardımcı olun” minvalinde bir söz söylüyor. Ancak, sürümü indirmek isteyen kullanıcı için durum kötü. Zira sürüme ait ISO kalıplarına ulaşmak mümkün değil. IPFire 2.25 – Core Update 157 sürüm duyurusu buradadır.

Burada akla şöyle bir soru geliyor doğal olarak, acaba IPFire test sürümünü kullanıma sunmadan önce bağış yapılmasını mı bekliyor? Kaldı ki “lütfen bağışlarınız için bize yardımcı olun” minvalinde bir söz ne demektir? Sanırım, IPFire’in bu konuları düşünmesi gerekiyor. Başka bir deyişle IPFire, test için kullanıma sunduğu bir sürümü bile kullanıcıya vermemektedir. Sürümü indirmek için girdiğiniz: https://www.ipfire.org/download/ipfire-2.25-core157 komutuna şu vevabı alıyorsunuz:

Bu nedir acaba IPFire ekibi, kullanıcıyla dalga mı geçiyor? Test için bir sürüm sunuyorsanız, bunu adam gibi takdim edin. Sunmuyorsanız, sunmayın. Ama oyun da oynamayın!

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x