Linux Yaz Kampı 2015

lykLinux Kullanıcıları Derneği (LKD) ve İnternet Teknolojileri Derneği (INETD) işbirliği ile 2010 Yılında Işık Üniversitesi Şile Kampüsünde, 2011 yılında Düzce Üniversitesi’nde, 2012-2014 yıllarında Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (IBU) yapılan Linux Yaz kampı, bu yıl 14-30 Ağustos tarihlerinde yine Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde yapılacaktır. Yaklaşık 300 öğrenci ve 10 sınıfın planlandığı Yaz Kampına kayıtlar 1 Temmuz’da açılacaktır. Kurslar  ücretsizdir. Kamp, özellikle üniversite/kamu bilgi işlem çalışanlarına yönelik olacak ve onlara kurumlarında internet hizmetlerinin GNU/Linux ve özgür yazılımlarla yönetimini  anlatmayı hedefleyecek. Kampta teorik temellerden çok pratik yan öne çıkacak; katılanlar ellerini kirletecekler. Kursiyerlerin kendi bilgisayarlarını getirmesi teşvik edilecek. Kurslar hakkında detaylı bilgi, webte sunulacak. İleri düzeye katılacak olanların, başlangıç düzey sistem yönetimi veya eş değer bilgiyle gelmesi gerekmektedir.

Kurslarda kontenjan  sınırlıdır.  Her kursa her üniversiteden/kurumdan bir kişinin alınması düşünülüyor. Kursiyerler Kampüste ve şehirdeki KYK yurtlarında kalacaklar, Üniversitedeki kafeterya olanaklarını kullanacaklardır. Kursiyerler kendi ulaşım, konaklama, iaşe ve diğer giderlerini karşılayacaktır. Kurslara ait bilgiler daha sonra kamp.linux.org.tr adresinde yayınlanacaktır.

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x