Linux Yaz Kampı 2015'e Başvurular 1 Temmuz'da Başlıyor

lykLinux Kullanıcıları Derneği (LKD) ve İnternet Teknolojileri Derneği (INETD) işbirliği ile ilki 2010 Yılında Işık Üniversitesi Şile Yerleşkesinde gerçekleştirilen Linux Yaz Kampı, bu yıl, 7 – 23 Ağustos 2015 tarihleri arasında, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi‘nin ev sahipliğinde düzenleniyor. Farklı alanlarda, farklı bilgi düzeylerine hitap eden ve paralel sınıflarda gerçekleştirilen eğitimlere katılım ücretsizdir. Başvurularda öncelik görevlendirme alan kamu ve üniversite bilgi işlem personellerine verilmekle beraber kampa katılım herkese açıktır. Katılımcılardan yalnızca kendi yol/konaklama/yemek masraflarını karşılamaları beklenmektedir. Linux Yaz Kampı 2015‘e başvurular, 1 Temmuz 2015‘te başlayacaktır. Başvuru sonuçları, 31 Temmuz’da kamp web sitesinden açıklanacak, ayrıca, katılımcılara e-posta ile bildirimde bulunulabilecektir. Katılımcılar, kampüs ve şehirdeki KYK yurtlarında kalacaklar, üniversitedeki kafeterya olanaklarını kullanacaklardır. Katılımcıların kendi dizüstü bilgisayarlarını getirmeleri beklenmektedir. Paralel sınıflarda verilecek kurslar, beş başlık altında toplanmış bulunuyor.

lyk2015-k

Paralel sınıflarda şu kurslar verilecek:

  • Linux Sistem Yönetimi (1. Düzey)
  • Linux Sistem Yönetimi (2. Düzey)
  • Web Uygulama Güvenliği ve Güvenli Kod Geliştirme
  • Kriptografi ve TersKod Mühendisliğine Giriş
  • Java EE ile Web Uygulamaları Geliştirme

Kullanıcılar, akıllarına takılan soruların cevaplarını Sık Sorulan Sorular sayfasında bulabilirler. Kurs verecek eğitmenlerin isimleri kesinleştikçe Eğitmenler sayfasına eklenmektedir. Geçmiş Yıllar:

lyk,footer-k

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x