Linux Yaz Kampı

Linux Kullanıcıları Derneği (LKD) ve İnternet Teknolojileri Derneği (INETD), 5. Linux Kampını 11-23 Ağustos tarihlerinde Bolu’da Abant İzzet
Baysal Üniversitesi‘nde yapıyor. Daha Önce Işık Üniversitesi Şile Kampüsünde ve Düzce Üniversitesinde yapılan kamp, Bolu’da 3. defa yapılıyor. Kurslar: Linux Sistem Yönetimi 1 ve 2, Java Programlamaya Giriş, PHP ile Yazılım Geliştirme, Ruby/Rails ile Yazılım Geliştirme, Python/Django ile Web Programlama, Web Uygulama Güvenliği ve Güvenli Kod Geliştirme ve Tersine Mühendislik konularında gerçekleştirilecek. Kamp için  özellikle yeni kurulan üniversitelere  ve kamu kurumlarına öncelik verilecek. Bununla  birlikte kamp tüm yurttaşlara açık olacak. Kamp, özellikle üniversite/kamu bilgi işlem çalışanlarına yönelik olacak ve onlara kurumlarında internet hizmetlerinin GNU/Linux ve özgür yazılımlarla yönetimini  anlatmayı hedefleyecek.

Kampta teorik temellerden çok pratik yan öne çıkacak; katılanlar ellerini kirletecekler. Kursiyerlerin kendi bilgisayarlarını getirmesini teşvik edilecek. Kurslar hakkında detaylı bilgi webte sunuluyor. Kurslarda kontenjan  sınırlı. Kampa 150 kız ve 150 erkek öğrenci alınması planlanıyor. Sınıflar 30 kişi ile sınırlı olacak. Her kursa her üniversiteden/kurumdan bir kişinin alınması isteniyor. Kurslar ücretsiz. Kursiyerlerden kendi masraflarını çekmeleri isteniyor. Kursiyerler ve hocalar, Üniversitedeki Kredi Yurtlar kurumu yurtlarında ve misafirhanede kalacaklar, Üniversite kafeteryasından yararlanacaklar. Kayıtlar Temmuz sonunda kapanacak. Kampa katılmak isteyenlerin kamp.linux.org.tr adresini dikkatle incelemeleri, özellikle sıkça sorulan soruları dikkatle okumaları öneriliyor.

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x
()
x