5.3 Linux Çekirdeği ömrünün sonuna ulaştı

Linux Çekirdeğinin tanınmış geliştiricisi Greg Kroah-Hartman, geçen hafta Linux 5.3 çekirdeğin 18. bakım güncellemesini duyurarak serinin ömrünün sonuna geldiğini, bu nedenle kullanıcıların artık desteklenmeyecek olan bu seriyi bırakarak 5.4 serisine geçmeleri gerektiğini hatırlattı. Kroah-Hartman; güncellenmiş 5.3.y git ağacının şu adreste bulunabileceğini söyledi. İster herhangi bir Linux kullanıcısı, ister bir GNU/Linux işletim sistemi satıcısı olun, işletim sistemininin çekirdeğini Linux 5.4 çekirdek serisindeki en son sürüme yükseltmeyi düşünmelerini önemle tavsiye ettiklerini söyleyen Kroah-Hartman; bunun şu anda mümkün olmaması halinde ise, en azından Linux çekirdeğinin şimdilik 5.3.18’e yükseltimesini belirterek, bunların manuel olarak derlenmesi ve yüklenmesi gerektiğini hatırlattı.

Greg Kroah-Hartman’ın Linux 5.3 çekirdeğin 18. bakım güncellemesi ve serinin ömrünün sonuna geldiğine ilişkin duyurusunu burada bulabilirsiniz.

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x