Linux 5.14 kararlı sürümü gelecek hafta sonu gelebilir

Bilindiği gibi Linux çekirdeğinin mimarı Linus Torvalds, 5.14-rc7 test sürümünü 22 Ağustos 2021‘de duyurdu. Torvalds; duyurusunda, “işler normal görünmeye devam ediyor ve bir son dakika gelişmesi olmadıkça önümüzdeki hafta telaşlanmak için nedeniniz olacak. Bu, muhtemelen final sürümden önceki son sürüm adayı olacak” diye konuştu. Dolaysıyla Torvalds; kullanıcıları bir son dakika gelişmesi olmadıkça, muhtemelen bunun final sürümden önceki son sürüm adayı olacağını söyleyerek yeni final sürüm hakkında uyarmış oluyor. Bu serideki değişikliklerin çoğunun sürücüler (GPU ve ağ iletişimi ön planda olmak üzere) olduğunu belirten Torvalds; geri kalanının izleme, çekirdek ağ, birkaç VM düzeltmesi gibi oldukça rastgele şeyler olduğunu söylüyor. Torvalds; buna yönelik olarak, son testler yapılmasını ve geri bildirimde bulunulmasını beklediklerini söylüyor.

Hatırlanacağı gibi, 28 Haziran 2021‘de duyurulan 5.13 kararlı sürümü de 7. sürüm adayından sonra gelmişti. Linus Torvalds’ın Kernel 5.14-rc7 geliştirme sürümü duyurusunu burada bulabilirsiniz.

, , , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x