Mandriva Linux 2010 Beta

Mandriva Linux 2010’un beta sürümü Anne Nicolas tarafından duyuruldu. Sürümün yansılardaki yerini aldığını söyleyen Nicolas; bu betanın, 32 ve 64 bit’lik DVD’lerde sunulan “Free” bir versiyon olduğunu sözlerine ekledi. Sürümün ayrıca, her zaman olduğu gibi bir de “One” versiyonu bulunuyor. 2.6.31 rc6 Linux çekirdeği üzerine yapılandırılan sistemde “One” versiyon için henüz tüm dillere gerekli destek sağlanamıyor. GNOME masaüstü ortamı 2.27.5 sürümüyle geliyor. KDE masaüstü ortamının ise 4.3 kararlı sürümüyle, pek çok gelişmeyi gerçekleştirmiş ve sağlamlık özelliği kazanmış olması bekleniyor. Henüz sistemin grafik tasarımı da tamamlanmış değil.

Mandriva Linux, Mandriva Linux 2010 Beta’yı indirip test eden kullanıcılardan deneyim ve izlenimlerini kendileriyle paylaşmalarını, buldukları açıkları kendilerine rapor ederek onlara yardımcı olmalarını istiyor. Yardımcı olmak isteyen kullanıcılar bu adresi kullanabilirler.

Mandriva Linux 2010 Beta hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu veya sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.

Mandriva Linux 2010 Beta edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x