Manjaro 2022-10-10 duyuruldu

Arch Linux tabanlı bir GNU/Linux dağıtımı olan Manjaro’nun sık sık yayınladığı farklı sürümlerine bir yenisi daha eklendi. Manjaro’nun bir başka kararlı sürümü, “[Stable Update] 2022-10-10 – Kernels, Octopi, Deepin, GlibC, Haskell, Python” adıyla duyuruldu. Sürümün, bazı olağan paket güncellemeleriyle geldiğini belirten Philip Müller; Titan Gaming Laptop’u topluluğa kazandırmak için Slimbook 12 ile ortaklık kurma aşamasına geldiklerini, buna 50 € lansman indiriminin dahil olduğunu söyledi. Çekirdeklerin çoğununun güncellendiğini söyleyen Müller; bunun, 6.0 çekirdek serisinin yayınlanmasını içerdiğini ifade etti. Octopi şu an 0.14.0 sürümüyle gelirken, Deepin’in bazı güncellemeler aldığı söyleniyor. GlibC’de yerel ayar ortaya çıkarma da dahil bazı sorunların düzeltildiği söylenirken, her zamanki gibi bazı KDE-git, Haskell ve Python güncellemeleri yapıldığı belirtiliyor. Bu arada, “[Stable Update] 2022-10-10 – Kernels, Octopi, Deepin, GlibC, Haskell, Python” adıyla kullanıma sunulan Manjaro 2022-10-10 hakkında bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

“[Stable Update] 2022-10-10 – Kernels, Octopi, Deepin, GlibC, Haskell, Python” adıyla duyurulan sürümü edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

, , , , , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x