MiniDebConf Brasília 2023 raporu

Brezilya’nın başkenti olan Brasília’da 5-27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen MiniDebConf 2023; konuşmalar, atölye çalışmaları, sprintler, BSP (bug ezme partileri), anahtar imzalama, sosyal etkinlikler ve bilgisayar korsanlığı gibi çeşitli etkinliklerden oluşmuştu. Debian topluluğunu bir araya getirmeyi ve dünyanın en büyük özgür yazılım projesini kutlamayı öne alan Debian projesi, MiniDebConf Brasília 2023’ün, Debian hakkındaki bilgi düzeyleri ne olursa olsun herkesin katılımı sayesinde başarılı geçtiğini ifade ediyor. Hem sisteme aşina olan yeni başlayanların, hem de resmi proje geliştiricilerinin varlığına değer verildiği belirtilirken, etkinlik boyunca kapsayıcılık ve işbirliği ruhunun ön planda tutulduğu söyleniyor. MiniDebConf’ların, DebConf ile benzer hedeflere ancak bölgesel ölçekte ulaşmayı amaçlayan Debian Projesi üyeleri tarafından düzenlenen yerel toplantılar olduğu belirtilirken, yıl boyunca, dünyanın farklı yerlerinde buna benzer olayların meydana geldiği ve bunun, Debian topluluğunu güçlendirdiği ifade ediliyor. 

 

MiniDebConf Brasília 2023’ün başarısına katkıda bulunan tüm katılımcılara, organizatörlere, sponsorlara ve destekçilere en derin şükranların sunulduğu ifade edilirken, MiniDebConf Brasília 2023’ün, işbirliğinin ve Özgür Yazılımın gücünü gösteren Debian topluluğu için bir dönüm noktası olduğu söyleniyor. Herkesin bu zenginleştirici toplantıdan keyif aldığının ve gelecekteki Debian Projesi girişimlerine aktif olarak katılmaya devam edileceğinin umulduğu belirtiliyor.

, , , , , , , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x