Mustafa Akgül Özgür Yazılım Yaz Kampı 25 Ağustos – 3 Eylül 2023’te

Bilindiği gibi, Linux Kullanıcıları Derneği (LKD) ile İnternet Teknolojileri Derneği (INETD) ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi işbirliği ile hazırlanmaya başlanan Linux Yaz Kampı, 13 yıl önce düzenlenmeye başladı. İlki 2010 yılında Işık Üniversitesi Şile yerleşkesinde düzenlenen Linux Yaz Kampı’nın yenisi, 25 Ağustos – 3 Eylül 2023 tarihleri arasında, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Yerleşkesi’nde yapılacak. Bilindiği gibi; Linux Yaz Kampı ile Akademik Bilişim Kursları’nın kurucusu, 13 Aralık 2017’de kaybettiğimiz Mustafa Akgül’dü. Bu nedenle, Linux Kullanıcıları Derneği ve İnternet Teknolojileri Derneği; bundan böyle bu etkinliğin isminin “Mustafa Akgül Özgür Yazılım Yaz Kampı” ve “Mustafa Akgül Özgür Yazılım Kış Kampı” olarak değiştirilmesine karar verdi. Önümüzdeki Mustafa Akgül Özgür Yazılım Kampı, 25 Ağustos – 3 Eylül 2023 tarihleri arasında her zaman olduğu gibi Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek. Kamp için başvurular 30 Temmuz – 13 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılabilecek. Konuyla ilgili olarak kamp.linux.org.tr sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sık Sorulan Sorular sayfasından ve Mustafa Akgül Özgür Yazılım Yaz Kampı Twitter adresinden edinebilirsiniz.

 

25 Ağustos – 3 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılacak olan Mustafa Akgül Özgür Yazılım Yaz Kampı 2023 için etkinliğin şu biçimde geliştirilmesi planlanıyor. 28 – 29 Temmuz tarihlerinde, kampta yapılacak eğitimlerin belirlenmesi konusu çözümlenecek. Bu arada, kampa eğitmen olarak başvurmak isteyenlerden 20 – 27 Temmuz tarihleri arasında başvuruları alınacaktır. Kampa eğitmen olarak başvurmak isteyenler, buradan yararlanabilirler. Kampa katılımcı olarak gitmek isteyenler, başvurularını 30 Temmuz – 13 Ağustos tarihleri arasında yapacaktır. 1. tur yerleştirmeler 14 – 16 Ağustos tarihleri arasında; 2. tur yerleştirmeler 17 – 20 Ağustos tarihleri arasında belli olacaktır. Kamp, 25 Ağustos Cuma günü başlayacak ve 3 Eylül Pazar günü tam 9 günlük olarak kapanacaktır. Mustafa Akgül Özgür Yazılım Yaz Kampı 2023 için basın bültenine buradan ulaşabilirsiniz.

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x