Pardus 2008.2 RC 2

Pardus 2008.2 öncesinde son deneme sürümü olan Pardus 2008.2 RC2, Pardus 2008 sürüm yöneticisi Ekin MEROĞLU’nun duyuru listesine attığı e-posta ile duyuruldu. Pardus 2008.2 RC2, Pardus 2008.1 RC 1 sürümünden beri geçen sürede yapılan tüm güncelleme ve hata çözümlerini içeriyor. Her zaman olduğu gibi kullanıcılarının tüm gereksinimlerini karşılayacak tek bir CD olarak gelen yeni sürüm; 2008.1 sürümde olduğu gibi, biri Türkçe ve İngilizce, diğeri ise Pardus tarafından desteklenen tüm dil ve yerelleştirme desteklerini içeren iki ayrı Kurulan CD olarak hazırlanmış. Biri KDE3, diğeri KDE4 olmak üzere iki tane çalışan CD yayınlanmış bulunuyor.

Bilindiği gibi henüz KDE4, henüz Pardus’un kararlı masaüstü ortamı değil. Buna karşın, KDE4 uygulamaları olabildiğince geniş biçimde kullanılmış. Bundan amaçlanan; Pardus üzerinde KDE4 çalışmalarının geldiği nokta hakkında fikir verme amacını taşıyor.

Bunun bir deneme sürümü olduğunu unutmayınız. Bu süreçte, Pardus ekibine destek vermek isterseniz, test takımına katılabilir ya da KDE çevirileri için yerelleştirme ekiplerine yardımcı olabilirsiniz. Karşılaştığınız sorunları Pardus hata takip sistemine iletebilirsiniz.

Sorunsuz kurulum için indirme bittikten sonra dosya özetlerini kontrol etmenizin ve CD’yi DAO modunda, en çok 16x hızında yazmaya özen göstermenizin önerildiğini unutmayınız.

Pardus 2008.2’yi edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x
()
x