Pardus 2009 Beta

Daha önce duyurduğumuz Pardus 2009 sürüm takvimine uygun olarak Pardus 2009 kararlı sürümünden önceki kamuya açık beta sürümü olan Pardus 2009 Beta çıktı. Sürümü, sürüm yöneticisi Onur KÜÇÜK duyurdu. 2.6.30_rc8 Linux çekirdeği üzerine yapılandırılan sistem, KDE kararlı sürümü 4.2.4 ile birlikte geliyor. PiSi’de ve ÇOMAR’da pek çok yeni özellik var. Ayrıca YALI güncellenmiş; böylelikle kurulum daha hızlı ve daha sorunsuz kılınmış. Bunun dışında OpenOffice.Org 3.1.0.6, Mozilla Firefox 3.5 RC1, Gimp 2.6.6, Xorg 1.6.2pre, Python 2.6.2 gibi yenilikler kullanıcıları bekliyor. Pardus 2009 Beta hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm  duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Nedir, sürümün bilinen iki de hatası var. Bunlar:

* Kurulum sonrasında sistem saati, 3 saat geri olarak yapılandırılıyor.
* Bazı ağ kartlarında bağlantı tipi otomatik adres almaya ayarlıysa, ilk denemede bağlantı kurulamıyor ama tekrar denendiğinde bağlantı çalışıyor.

Pardus 2009 Beta edinmek için aşağıdaki linkleri kullanabilir veya Pardus FTP sunucusundan yararlanabilirsiniz.

Pardus 2009 sürümü öncesinde yaşanabilecek hata ve eksiklerin tamamlanması için Pardus 2009 geliştiricileri, deneme sürümlerinin deneyimli kullanıcılar tarafından test edilmesini istiyor. Pardus 2009 testleri için dileyenler Pardus Test Takımı‘na katılabilirler.Karşılaşabileceğiniz hataları veya iyileştirme isteklerinizi ise hata takip sistemine bildirebilirsiniz.

Son olarak; bunun bir deneme sürümü olduğunu unutmayınız. Sorunsuz kurulum için indirme bittikten sonra dosya özetlerini kontrol etmeyi ve CD’yi DAO modunda, en çok 16x hızında yazmayı ihmal etmeyiniz.

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x