PC-BSD’nin yeni ismi: TrueOS

PC-BSD geliştiricileri, sıradan kullanıcı için tasarlanmış komple bir masaüstü sistemi olan FreeBSD tabanlı PC-BSD’nin ismini TrueOS olarak değiştirmeye karar verdiler. Bu karar, 2006 yılında projeyi kuran Kris Moore tarafından duyuruldu. TrueOS; Ken Moore tarafından tasarlanmış olan hafif masaüstü ortamı Lumina ile yoluna devam edecektir. Kullanıcılar, PC-BSD’nin niçin adını değiştirdiğini merak ediyor olabilirler. Kris Moore, duruma, kendilerinin zaten TrueOS® ismini kullandıklarını, PC-BSD® ismini sunucu tarafında tercih edildiğini söyleyerek açıklık getiriyor. Moore; PC-BSD’nin ifade etmeye çalıştığı anlamı tam olarak yansıtmadığını düşündükleri için, TrueOS isminde tüm tanımları birleştirmeyi uygun gördüklerini söylüyor. Moore; TrueOS’un daha iyi tanımlama olanağı vereceğini ve projeyi daha iyi tanıtmaya yarayacağını ifade etti.

PC-BSD’nin ismini TrueOS olarak değiştirilmesiyle ilgili olarak Kris Moore’un duyurusunu ya da trueos.org’daki açıklamayı inceleyebilirsiniz.

, , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x