Puppy Linux 6.3.2 Slacko duyuruldu

puppylinuxBağımsız bir GNU/Linux dağıtımı olan ve varsayılan olarak JVM veya Openbox masaüstleriyle birlikte gelen Puppy Linux’un 6.3.2 sürümü duyuruldu. 32 ve 64 bit’lik kalıplarda UEFI desteğiyle gelen yeni sürüm, JWM-2.3.2 pencere yöneticisi ile geliyor. Varsayılan internet tarayıcısı olarak Firefox ESR içeren sistem;  Esnek ve taşınabilir olması nedeniyle kullanıcılar açısından çok yararlı bir ortam sunan sistem; USB bellek veya herhangi bir USB bellek aygıtıyla, CD-ROM, Zip disk veya LS/120/240 Superdisk, floppy diskle çalıştırılabilir, USB’den çalıştırılmak üzere özelleştirilmiştir. Bilgisayara kurma olanağı da sağlayan sistem;  Eski bilgisayarlarda performans hedefleyen küçük boyutlu bir dağıtımdır ve tamamen RAM disk üzerinden çalıştığından çok yüksek performans sağlar. Puppy Linux 6.3.2 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.

İlk Barry Kauler tarafından Haziran 2003’te kullanıma sunulan Puppy Linux’un “Puppy”si, Kauler’in köpeğinin adıdır. Puppy Linux 6.3.2 Slacko edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

, , , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x