Red Hat Enterprise Linux 9.2 duyuruldu

Red Hat, kapsamlı destek seçeneklerine sahip kurumsal sınıf bir Linux dağıtımı olan Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.2 sürümünü duyurdu.Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.2’nin kullanıma sunulmasından memnuniyet duyulduğu belirtilirken, yakında Red Hat Enterprise Linux 8.8’in sunulacağı duyuruldu. Bu yeni sürümlerin; Red Hat veri merkezlerinden genel bulutlara ve uç dağıtımlara kadar hibrit bulut genelinde karmaşık GNU/Linux platformu görevlerini basitleştirme ve kolaylaştırma çabalarını daha da ileriye taşıyarak, BT ekiplerinin personel ve beceri eksikliklerini daha iyi aşmasına ve kritik altyapı alanlarında verimliliğin artırmasına yardımcı olacağı ifade ediliyor. Red Hat Enterprise Linux 9.2 ve 8.8, genel yönetim görevlerini otomatikleştirerek ölçekte daha fazla tutarlılık ve verimlilik getirmeye yardımcı olan Red Hat Enterprise Linux’a özgü Ansible içeriği olan sistem rollerinin yeteneklerini genişletmeye devam ediyor. Bu, Microsoft SQL Server’dan sanal özel ağlara (VPN’ler) kadar bir dizi ortak Linux rolünün, ilkel Linux bilgisi ile kolayca yapılandırılabileceği, yetkilendirilebileceği ve konuşlandırılabileceği anlamına geliyor. Red Hat Enterprise Linux 9.2 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu ve sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.

 

Dileyenler 60 günlük deneme sürümünü edinebilir. Yeni Red Hat Enterprise Linux 9.2 sürümü, RHEL , bireysel geliştiricilere ücretsiz olarak sunulduğu belirtiliyor. Geliştirici olarak kaydolmak ve tercih ettiğiniz mimari için RHEL 9.2 ISO kalıbını indirmek için Red Hat Developer portalını ziyaret edebilirsiniz.

, , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x