Red Hat Türkiye Ofisi Açıldı

Ünlü GNU/Linux dağıtımının üreticisi, sağlayıcısı, açık kaynak kodlu yazılım üreticisi şirket Red Hat‘ın Türkiye ofisini açacağını ve faaliyetlerini ve planlarını 8 Nisan‘da bir basın açıklaması ile duyurmak üzere Grand Hyatt Hotel‘de bir toplantı yapacağını duyurmuştuk. Red Hat; bugün, Grand Hyatt İstanbul’da düzenlediği basın toplantısıyla Türkiye pazarındaki varlığını güçlendirmek ve artan müşteri taleplerine yanıt verebilmek için İstanbul ofisini açtığını duyurdu. Red Hat Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Michel Isnard’ın da katıldığı basın toplantısıyla Red Hat’ın yeni dönem stratejileri ve Türkiye’deki yatırım planları anlatıldı. Bölge genelinde Red Hat öncülüğünde kurumların açık kaynak teknoloji çözümlerine geçmelerine öncülük eden Isnard; Red Hat tarihinden söz ederek başladığı konuşmasını: “Ofisimiz daha yeni açılıyor olsa da bugün Türkiye’nin önde gelen kurumları arasında Red Hat müşterileri vardır. Kamu, Telekom, havayolu gibi günlük hayatımızı etkileyen pek çok sektörün arkasında Red Hat altyapısı var. Son yıllarda pazarda gözlemlediğimiz artan talep ve müşterilerimizin bizi teşvik etmesiyle Türkiye pazarındaki varlığımızı güçlendirmeye karar verdik. Bu karardan mutluluk duyuyoruz. Türkiye; Red Hat’in büyüyen pazarlardaki hedeflerinin itici gücü ve stratejik odak noktası olacaktır.” diye sürdürdü.

Türkiye’de bilişim sektörünce yakından tanınan ve daha önceleri HP ve Dell gibi şirketlerde yönetici olarak görevler üstlenmiş olan Taner Kılınç, Red Hat Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. Böylelikle, 35 ülkede 75′den fazla ofise sahip olan Red Hat’ın İstanbul ofisi de açılmış oldu.

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x