Red Hat Türkiye Ofisi Açılıyor

Ünlü GNU/Linux dağıtımının üreticisi, sağlayıcısı, açık kaynak kodlu yazılım üreticisi şirket Red Hat; Türkiye ofisini açıyor. Firma, faaliyetlerini ve planlarını 8 Nisan‘da bir basın toplantısı ile açıklamayı planlıyor. Grand Hyatt Hotel‘de yapılacak olan toplantıya Red Hat Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Michel Isnard da katılacak. Red Hat’ın verdiği hizmetler arasında; sunucular için işletim sistemi, sunucularda çalışan bazı eklentiler, bulut bilişim çözümleri, masaüstü işletim sistemi, tüm hizmetlere ait eğitimler ve 7/24 destek yer alıyor. Böylelikle Red Hat çözümlerini tercih eden sayısız kurum ve kişi, firma ile daha sağlıklı ve kolay iletişim kurabilecek. Firmanın vereceği eğitimler sayesinde, bilişim sektöründe özellikle sistem yönetimi alanında, en büyük ihtiyaçlardan biri olan yetişmiş insan gücü de önemli ölçüde karşılanmış olacak.

Red Hat ve benzeri açık kaynak kod temelli firmaların aslında pek çok kişi ve kurum tarafından tercih edilmesine karşın, iletişim ve teknik destek konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle çoğu kişi tarafından mesafeli karşılandığı biliniyor. Ofisin bu bakımdan da olumlu bir etki yaratması bekleniyor.

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x