Sistem yöneticisi takdir günü bugün kutlanıyor

Sistem yöneticisi takdir günü (System administrator appreciation day) ya da SysAdminDay 29 Temmuz 2022 Cuma günü kutlanıyor. Sistem yöneticilerinin ve diğer BT çalışanlarının çalışmalarını takdir etmek için düzenlenen etkinlik, her yıl Temmuz ayının son Cuma günü kutlanıyor. İlk Sistem Yöneticisi Takdir Günü 28 Temmuz 2000’de kutlanmıştı. Hewlett-Packard dergisinin bir sistem yöneticisine minnettar çalışma arkadaşları tarafından teşekkür olarak çiçekler ve meyve sepetleri sunulduğu bir reklamdan bu özel günü yaratmak için ilham alan Kekatos; Temmuz ayının son Cuma gününü bu etkinlik için belirlemiş. Resmi SysAdminDay web sitesi, etkinliğin uygun şekilde gözlemlenmesi için birçok öneri içerir. En yaygın olanı kek ve dondurmadır. Bu kutlamaya katılan birçok uluslararası web sitesi vardır. Etkinlik; birçok BT profesyonel kuruluşu, Profesyonel Sistem Yöneticileri Ligi, SAGE/USENIX ve SNIPhub tarafından tanındı ve tanıtıldı.

Rusya’da 2006’dan beri, tüm Rusya sistem yöneticisi toplantısı her yıl Kaluga şehri yakınlarında düzenlenmektedir. Günümüzde Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya ve Kazakistan’ın 150’den fazla şehrinden binlerce insan buraya gelmektedir. Bulundukları ortama gerçekten önemli katkılar sunan tüm sistem yöneticilerinin takdir günü kutlu olsun. Tüm sistem yöneticilerine selamlar.

, , , , , , , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x