UBports 16.04 OTA-19 duyuruldu

Mobil cihazlar için Canonical‘ın Ubuntu Touch işletim sisteminin bir çatalı olarak topluluk tarafından geliştirilen UBports‘un 16.04 OTA-19 sürümü duyuruldu. Ubuntu Touch’ın çalışmalarını sürdüren proje, böylelikle, yeni bir güncelleme yayınlamış oluyor. Bu sürümün yeniden başlatma, mesajlaşma ve kablosuz ağlara bağlanma sırasında meydana gelen bir dizi küçük sorunu ve rahatsızlığı giderdiği belirtiliyor. Mesajlaşma uygulaması ile klavye kullanımına ilişkin birkaç başka rahatsızlığın da düzeltildiği belirtilirken, bağlantı hemen kurulamıyorsa WiFi görüşmesinin artık gereksiz şifre diyaloglarını önleyeceği söyleniyor. Halen Ubuntu 16.04’e dayalı olarak gelen sistemde, uygulama çerçevesi tarafında da bazı küçük iyileştirmeler yapılmış bulunuyor. Halium 7.1 ve 5.1 cihazları artık jiroskop ve manyetik alan sensörlerine erişebiliyor. Yazılım, halen Ubuntu 16.04’e dayanıyor ama Ubuntu 20.04’e geçiş hazırlıkları da devam ediyor. Sistem; gizlilik ve özgürlüğe saygı duyan mobil işletim sistemi olarak tanımlanıyor. UBports 16.04 OTA-19 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

UBports 16.04 OTA-19 için desteklenen cihazların listesi ve kurulum talimatları projenin aygıtlar sayfasında bulunabilir.

, , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x