UBports 20.04 OTA-1 duyuruldu

Mobil cihazlar için Canonical‘ın Ubuntu Touch işletim sisteminin bir çatalı olarak topluluk tarafından geliştirilen UBports‘un 20.04 OTA-1 sürümü duyuruldu. Ubuntu Touch’ın çalışmalarını sürdüren proje, böylelikle, yeni bir güncelleme yayınlamış oluyor. Proje, böylelikle, temel dağıtımı Ubuntu 16.04’ten 20.04’e yükselten büyük bir güncelleme yayınlamış oluyor. Mahremiyete ve özgürlüğe saygılı mobil işletim sistemi olan UBports’un; Fairphone 4, Google Pixel 3a, Vollaphone 22, Vollaphone X, Vollaphone gibi Ubuntu Touch cihazlarında mevcut olacağı ifade ediliyor. Pine64 PinePhone, PinePhone Pro ve PineTab, bu cihazların geri kalanından bağımsız olarak güncellendiği; PinePhone ve PineTab’ın kararlı kanal, OTA-1 etiketli bir güncelleme almayacağı belirtiliyor. Bunun, Ubuntu 20.04 (Focal) için önemli özelliklere sahip ilk OTA olduğu belirtilirken, bir kaydolma güncellemesi olduğu ve zorunlu güncelleme olmadığı ifade ediliyor. Yazılımı tecrübe edenlerin, tespit ettikleri herhangi bir hatayı derhal bildirmeleri rica ediliyor. UBports 20.04 OTA-1 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

 

UBports 20.04 OTA-1 için desteklenen cihazların listesi ve kurulum talimatları, desteklenen cihazların bir listesi ve kurulum talimatları, projenin 56 cihaz için taşıma ilerlemesini listeleyen cihaz sayfasında bulunabilir.

, , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x