Tor 0.4.7.14 duyuruldu

İnternet üzerinde kişisel bilgileri gizleyebilme ve anonim olma olanağı sağlayan ünlü güvenlik aracı Tor‘un 0.4.7.14 sürümü duyuruldu. Bunun, 0.4.7.x serisinin yeni kararlı sürümü olduğu belirtilirken, sürümün, birkaç küçük düzeltme ve etkileyen bir büyük hata düzeltmesi içerdiği söyleniyor. 0.4.7 sürümünden bu yana yapılan değişikliklerin tam listesi için sürüm notlarını inceleyebilirsiniz. Tor’u kaynağından derlemek isteyenlerin ilgili kaynak kodunu sitedeki olağan yerden indirebilecekleri ifade ediliyor. Her zaman olduğu gibi, mümkün olan en kısa sürede bu sürüme yükseltme yapılmasının önerildiği belirtiliyor. Dizin yetkililerinin artık AuthDirMaxServersPerAddr’lerini içerdiği belirtilirken, Geoip dosyalarının IPFire konum veritabanıyla eşleşecek şekilde güncellendiği söyleniyor. Giriş devresinde hs_intro_founded_count’ın azaltılıp kullanıma sunulduğu ifade ediliyor. Tor 0.4.7.14 hakkında bilgi edinmek için değişiklikler sayfası incelenebilir.

 

Kuşkusuz, bu trafiğin şöyle bir dezavantajı da vardır. Birçok sitenin açılması uzun sürebilmektedir. Ancak, kullanıcı .onion uzantılı web sitesini yayınlayarak bu sayede Tor Browser üzerinden yayınladığı siteye girişin hızlı olmasını sağlayabilir. Ayrıca bu siteye normal browserlar ile erişilemeyecektir, siteye yalnızca Tor Browser kullananlar ulaşabileceklerdir. Yani mükemmel bir şekilde gizlenmiş bir web sayfasıdır, söz konusu olan. Tor 0.4.7.14 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

, , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x