Tor 0.4.8.5 duyuruldu

İnternet üzerinde kişisel bilgileri gizleyebilme ve anonim olma olanağı sağlayan ünlü güvenlik aracı Tor‘un 0.4.8.5 sürümü duyuruldu. Bunun, 0.4.8.x serisinin yeni kararlı sürümü olduğu belirtilirken, sürümün, birkaç gün önce küçük bir düzeltme yapıldıktan sonra ilk kararlı sürümden sonra hızlı bir ikinci sürüm olduğu belirtiliyor. Çeşitli hata düzeltmeleriyle gelen sürümde, BSD derlemesinin de düzeltildiği söyleniyor. Geoip dosyalarının IPFire konum veritabanıyla eşleşecek şekilde güncellendiği belirtilirken, PoW birim testi yapıldığı ifade ediliyor. “crypto/hashx” ve “slow/crypto/equix”teki test hatalarının düzeltildiği söyleniyor. Tor 0.4.8.5 hakkında bilgi edinmek için değişiklikler sayfası incelenebilir.

 

Kuşkusuz, bu trafiğin şöyle bir dezavantajı da vardır. Birçok sitenin açılması uzun sürebilmektedir. Ancak, kullanıcı .onion uzantılı web sitesini yayınlayarak bu sayede Tor Browser üzerinden yayınladığı siteye girişin hızlı olmasını sağlayabilir. Ayrıca bu siteye normal browserlar ile erişilemeyecektir, siteye yalnızca Tor Browser kullananlar ulaşabileceklerdir. Yani mükemmel bir şekilde gizlenmiş bir web sayfasıdır, söz konusu olan. Tor 0.4.8.5 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

, , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x