Tor Browser 7.0a2 ve 7.0a2-hardened duyuruldu

İnternet üzerinde kişisel bilgileri gizleyebilme ve anonim olma olanağı sağlayan ünlü güvenlik aracı Tor Browser’in 7.0a2 ve 7.0a2-hardened sürümü duyuruldu. Firefox için önemli güvenlik güncellemeleri içeren sürümler, çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler içeriyor. Tor’un 0.3.0.4-rc’ye, OpenSSL’in 1.0.1k’ye, HTTPS-Everywhere’in 5.2.11’e ve Torbutton’un 1.9.7.1’e güncellendiği sürümün Firefox 45.8.0esr içerdiği belirtiliyor. Pencerenin yeniden boyutlandırılması konusunda yaşanan bir sıkıntının giderilmesine çalışıldığı bildirilirken, çeşitli çeviri güncellemelerinin gerçekleştirildiği ifade edildi. Sonuç olarak, bunların bir test sürümü olduğunun unutulmaması ve yalnızca test etmek amacıyla kullanılması gerektiğini hatırlatılırken, test eden kullanıcıların tespit ettikleri hataları rapor etmeleri rica edildi. Tor Browser 7.0a2 ve 7.0a2-hardened hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için 7.0a2 ve 7.0a2-hardened sürümlerinin sürüm duyurularını inceleyebilirsiniz.

Kuşkusuz, bu trafiğin şöyle bir dezavantajı da vardır. Birçok sitenin açılması çok uzun sürebilmektedir. Ancak, kullanıcı .onion uzantılı web sitesini yayınlayarak bu sayede Tor Browser üzerinden yayınladığı siteye girişin hızlı olmasını sağlayabilir. Ayrıca bu siteye normal browserlar ile erişilemeyecektir, siteye yalnızca Tor Browser kullananlar ulaşabileceklerdir. Yani mükemmel bir şekilde gizlenmiş bir web sayfasıdır söz konusu olan. Tor Browser 7.0a2 ve 7.0a2-hardened edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

, , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x