Tor Browser 8.5a2 duyuruldu

İnternet üzerinde kişisel bilgileri gizleyebilme ve anonim olma olanağı sağlayan ünlü güvenlik aracı Tor Browser’in 8.5a2 sürümü duyuruldu. Firefox’ta önemli güvenlik güncellemelerine sahip olan sürümün 8.5 serisindeki ikinci alfa sürüm olduğu belirtilirken, Firefox’ta önemli güvenlik güncellemelerine sahip olan sürümün, Tor’u 0.3.5.2-alpha olarak güncellediği ifade ediliyor. CentOS/RHEL 6 desteğinin düzeltildiği bildirilirken, kullanıcıların özel noscript ayarlarını sürdürmelerine izin veren bir tercihin eklendiği söyleniyor. Bunun bir test sürümü olduğunun unutulmaması ve yalnızca test etmek amacıyla kullanılması gerektiği hatırlatılırken, test eden kullanıcıların tespit ettikleri hataları rapor etmeleri rica edildi. Torbutton 2.1, Tor Launcher 0.2.16.5, NoScript 10.1.9.6 yazılımla birlikte sunuluyor. Tor Browser 8.5a2 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Kuşkusuz, bu trafiğin şöyle bir dezavantajı da vardır. Birçok sitenin açılması çok uzun sürebilmektedir. Ancak, kullanıcı .onion uzantılı web sitesini yayınlayarak bu sayede Tor Browser üzerinden yayınladığı siteye girişin hızlı olmasını sağlayabilir. Ayrıca bu siteye normal browserlar ile erişilemeyecektir, siteye yalnızca Tor Browser kullananlar ulaşabileceklerdir. Yani mükemmel bir şekilde gizlenmiş bir web sayfasıdır söz konusu olan. Tor Browser 8.5a2 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

, , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x