Youtube Açıldı

Suriye sınırları içindeki Türk toprağı Süleyman Şah Türbesine yönelik saldırıyı değerlendirmek üzere yapılan görüşmeye ilişkin olduğu iddia edilen ses kayıtlarının internete düşmesi sonrası alındığı söylenen, ancak, Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesinin devlet sırlarının ifşasının önlenmesi amaçlı 27/03/2014 tarihli ve 2014/358 Değişik İş No.lu Kararına istinaden ve ayrıca Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret niteliğindeki içerikler nedeniyle 5651 sayılı Kanunun 8 inci maddesinin 1 numaralı fıkrasının (b) bendi ile 4 numaralı fıkrası hükümleri uyarınca Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından erişiminin engellenmesi tedbiri uygulanmaya başlanan YouTube’un kapatılmasının ifade özgürlüğü ihlali olduğuna Anayasa Mahkemesi’nce karar verilmesiyle bir bekleyiş başladı. Edinilen bilgiye göre, Anayasa Mahkemesi’nin gerekçeli kararı, BTK ve TİB’e ulaştı.

27 Mart’tan bu yana kapalı olan video paylaşım sitesinin açılması için Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na (TİB) Anayasa Mahkemesi’nce yapılan bildirimin ardından TİB, YouTube’a tedbir amaçlı erişim engeline yönelik kararı sitesinden kaldırdı. TİB, YouTube’a yönelik idari tedbir kararının kaldırıldığını internet servis sağlayıcılara bildirdi. Böylece Youtube 67 gün sonra açılmış oldu.

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x