Pardus Yazılım Kampı

Pardus Yazılım Kampı; lisans/lisansütü öğrencilerinin takım halinde kod geliştirecekleri bir yaz programı. Kampın temel hedefi; Pardus Projesi kapsamında geliştirilmiş ve yeni geliştirilecek açık kaynaklı yazılım yelpazesinin genişletilmesi. Katılımcıların Ankara’ya gelmelerine gerek kalmadan yürütecekleri ve üç ay sürecek Yazılım Kampı süresince öğrenciler projelerini takım halinde geliştirebilecekler. Aynı takımdaki öğrencilerin aynı üniversitede olması gibi bir zorunluluk da yok. Pardus Yazılım Kampında, toplam 15 projenin gerçekleştirilmesi öngörülüyor. Pardus ekibi tarafından ihtiyaç duyulan bazı projeler “Proje Konuları” sayfasında yayınlanmış bulunuyor. Ayrıca, öğrenciler bu ana kategoriler haricinde proje önerisi de yapabilecekler. Bu öneriler kabul edildiği durumda proje konuları altında yayınlanacak. Ancak, verilen yeni proje önerilerinin Pardus veya üzerinde çalışan uygulamarla ilişkili olmasına özen gösterilmesi isteniyor.

 

Her takımdan bir öğrenci takım arkadaşı ile birlikte belirledikleri proje teklifi ile başvuruda bulunacak. Proje tekliflerinde Proje Konusu, Proje İçeriği, Tasarım, Fonksiyonel detaylar, Proje Takımı (ad,soyad,üniversite, e-posta gibi bilgilerini içerecektir.) konu başlıklarının yer almasına özen gösterilmesi isteniyor. Proje tekliflerinin .txt veya .pdf formatında hazırlanarak proje teklifi sayfasından sistemime yüklenmesi bekleniyor. Proje tekliflerinin şu kriterler göz önünde bulundurularak değerlendirileceği söyleniyor: Tutarlılık(%20), Proje planı(%20), Tasarım(%30), Fonksiyonalite(%30). Konu hakkında daha geniş bilgi edinmek için pardus.org.tr sayfasına başvurabilirsiniz.

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x