Qt 6.0’a giden 2020 yol haritası yayımlandı

Qt Company, Qt sürümleri için 2020 yol haritasını duyurdu. Tuukka Turunen tarafından yapılan duyuruya göre; Qt Design Studio 1.5’in Mayıs ayında duyurulacağı bildirilirken, Qt 5.15’in de Mayıs ayında kullanıma sunulacağı belirtiliyor. Daha fazla Qt Design Studio geliştirmesinin 2D/3D tasarım aracı H2 üzerinde devam edeceği söylenirken, Python ve QML kapsamındaki iyileştirmelerle Qt Creator C++20 desteği üzerinde çalışıldığı ifade ediliyor. Mikrodenetleyiciler için Qt’nin (MCU’lar için Qt) Qt Company’nin en yeni odak alanlarından biri olduğu ve takvim yılı boyunca araçlarını ve yeteneklerini geliştirmek için çalışılacağı belirtiliyor. Qt Company, yıl sonunda Qt 6.0’ın yayınlanacağını taahhüt ediyor.

Qt Automotive Suite, Qt 5.15 LTS’den yararlanmak üzere hazırlanıyor. Qt Marketplace üzerinde daha iyi entegrasyon ve özelliklerle çalışmaya devam ediliyor. Konu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Tuukka Turunen’in duyurusunu inceleyebilirisiniz.

, , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x