Android 6.0 “Marshmallow”

android6.0-MarshmallowAndroid 6.0, Google tarafından geliştirilen açık kaynak kodlu popüler mobil işletim sisteminin yaklaşan yeni sürümüdür. Android 6.0 SDK’sı yayınlandıktan sonra, Android Destek Kütüphanesi de 23. sürümüne güncellendi ve şu ana değin Android M adıyla anılan yeni sürümün adının Android 6.0 Marshmallow olarak belirlendiği Android ürün yöneticisi Jamal Eason tarafından açıklandı. Android geliştirici sayfasında, resmi Android 6.0 SDK’sının yayınlandığını hatırlatan ve final M sürümünün önizleme sürecinde olduğunu belirten Eason; yeni sürümün isminin Marshmallow olarak belirlendiğini ifade etti. Marsmallow, Amerikan kültüründe önemli şekerlemelerinden bir tanesi. Ülkemizde de satılan bu şekerleme, yurtdışında oldukça popüler. California’da yer alan Android genel merkezinin önüne dikilen heykelle birlikte Android 6.0 Marsmallow sürümü, geliştiricilere sunulmaya başlanmış bulunuyor. Kullanıcı arayüzü güncellenen Android 6.0 Marsmallow; Android Pay, C tipi USB portu, gelişmiş RAM yönetimi, daha iyi hata raporlama, daha iyi parmak izi kayıt deneyimi, güç tüketiminin azaltılması ve genel yazılım optimizasyonları gibi yenilikler içeriyor.

android6.0

Eason; kullanıcıların edindikleri izlenimleri geri bildirim yaparak göndermelerini beklediklerini söyledi. Android 6.0 “Marshmallow” hakkında daha fazla bilgi edinmek için Android ürün yöneticisi Jamal Eason’un Android geliştirici sayfasında yayımlanan yazısını inceleyebilirsiniz.

android

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x