ClamAV 1.3.1 özellik sürümü ve 1.2.3, 1.0.6 güvenlik yaması sürümleri duyuruldu

ClamAV’ın 1.3.1 özellik sürümü ve 1.2.3, 1.0.6 güvenlik yaması sürümleri duyuruldu. Unix tabanlı işletim sistemleri için yazılmış ünlü anti-virüs yazılımı ClamAV‘ın 1.3.1 özellik sürümü ve 1.2.3, 1.0.6 güvenlik yaması sürümleri, Micah Snyder tarafından duyuruldu. ClamAV’ın RPM, DEB, PKG, MSI ve ZIP yükleyici paketlerinin, tüm kitaplık bağımlılıklarıyla birlikte geldiği belirtilirken, bu sürümün kaynak kodunun ve yükleyicilerinin clamav.net/downloads sayfasında veya ClamAV GitHub sürüm sayfasından indirilebileceği ifade ediliyor. ClamAV 1.1’in, güvenlik düzeltmeleri açısından EOL’yi geçtiği ve güncelleme almayacağı belirtilirken, sürekli destek için 1.0 LTS, 1.2 veya 1.3 sürümlerine geçilmesi öneriliyor. HTML dosyası ayrıştırıcısında hizmet reddi (DoS) durumuna neden olabilecek olası bir kilitlenmenin düzeltildiği belirtilirken, bu sorunun yalnızca 1.3.0 sürümünü etkilediği ve önceki sürümleri etkilemediği söyleniyor. UTF-16’dan dönüştürme sırasında bazı metinlerin kesilmesine neden olan bir hatanın düzeltildiği söyleniyor. ClamAV 1.2.3’ün de, bazı düzeltmeleri içeren kritik bir yama sürümü olduğu belirtilirken, Coverity statik analizi tarafından belirlenen çeşitli şikayetlerin düzeltildiği söyleniyor. Diğer bir bazı düzeltmeler içeren kritik bir yama sürümü olan 1.0.6’da, DatabaseCustomURL Freshclam yapılandırma seçeneği tarafından indirilen CVD’lerin her güncellemede budanmasına ve ardından yeniden indirilmesine neden olan bir hatanın düzeltildiği söyleniyor. ClamAV, GNU Genel Kamu Lisansı (GPL) ile dağıtılan ve özellikle ağ geçitlerinde e-posta taraması için tasarlanmış açık kaynak kodlu bir yazılımdır. ClamAV’ın 1.3.1 özellik sürümü ve 1.2.3, 1.0.6 güvenlik yaması sürümleri hakkında bilgi edinmek için sürüm duyurusunu ya da GitHub sürümler sayfasını inceleyebilirsiniz.

ClamAV’ın 1.3.1 özellik sürümü ve 1.2.3, 1.0.6 güvenlik yaması sürümlerini edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

, , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x